APC SMT2200RMI2UC UPS Price in Riyadh, Saudi Arabia
SKU: SMT2200RMI2UC
Apple Shopping Event
Hurry and get discounts on all Apple devices up to 20%
Sale_coupon_15
16 People watching this product now!
  • Pick up from the itshopsa.com
To pick up today
Free
Payment Methods:
Description
Specification Details
Capacity 2200VA / 1980W
Input Voltage 230V AC
Input Voltage Range Adjustable between 151V and 302V AC
Output Voltage Configurable for 220V, 230V, or 240V at 50/60 Hz
Output Connections 8 x IEC 320 C13 outlets, 1 x IEC 320 C19 outlet
Form Factor Rack-Mountable (2U)
Dimensions (H x W x D) 86 mm x 432 mm x 477 mm (3.4″ x 17″ x 18.8″)