APC E3SUPS30KHB UPS Price in Riyadh, Saudi Arabia
SKU: E3SUPS30KHB
Apple Shopping Event
Hurry and get discounts on all Apple devices up to 20%
Sale_coupon_15
16 People watching this product now!
  • Pick up from the itshopsa.com
To pick up today
Free
Payment Methods:
Description
Specification Details
Capacity 30,000 VA / 30,000 W
Input Voltage AC 380/400/415 V ±3% (adjustable)
Input Voltage Range AC 304 – 477 V
Input Frequency 45 – 65 Hz
Output Voltage AC 400 V 3-phase ±3% at 50/60 Hz
Output Waveform Pure Sine Wave
Form Factor Tower
Dimensions (H x W x D) 1400 mm x 500 mm x 969 mm (55.1″ x 19.7″ x 38.1″)
Weight Approximately 152 kg (335.1 lbs)
Operating Temperature 0°C to 40°C (32°F to 104°F)
Storage Temperature -15°C to 40°C (5°F to 104°F)
Humidity Range Operating 0% to 95% (non-condensing)